• Pogotowie informatyczne 24/7

Akcje Komputronik szybują w górę

Komputronik opublikował szacunkowe wyniki zysk operacyjny za rok obrotowy 20/21 wyniósł 16,3 mln zł, a wartość akcji wzrosła o 20%.

Inwestorzy chętnie kupują akcje Komputronik po opublikowaniu wstępnych wyników. Obecnie wartość akcji jest najwyższa od czerwca 2018 roku. Z raportu giełdowego wynika, że Komputronik osiągnął prawie 1,4 mld zł przychodów, a zysk wyniósł ponad 170 mln zł.

Sytuacja epidemiczna spowodowała ogromne zainteresowanie komputerami i elektroniką. Nauka i praca zdalna  wymusiła dodatkowe zapotrzebowanie na sprzęt komputerowy oraz akcesoria komputerowe. Tak dobre wyniki są efektem przyjętej strategii zarządu firmy.

Bardzo się cieszę, że pomimo wielu trudności nasza firma generuje zyski. Wykorzystaliśmy nasze doświadczenie i know-how by odbudować naszą pozycję na rynku. Podjęte działania restrukturyzacyjne oraz wypracowana strategia rozwoju firmy sprawiły, że Spółka jest rentowna i wzbudza zainteresowanie inwestorów, którzy widzą w nas szanse na długofalowe zyski. Dodam, że nie ma żadnych planów związanych ze zdjęciem Spółki z giełdy czy też oddaniem kontroli zewnętrznym inwestorom. Warte podkreślenia jest także to, że skonsolidowane zyski są wyższe od jednostkowych – ogółem spółki z grupy pozytywnie kontrybuowały do wyników. Szczegóły podamy po zakończeniu prac obszaru finansowo-księgowego
komentuje Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Grupy Komputronik

Tak dobre wyniki sprawiły, że cena akcji na wzrosła do 5 zł i nadal rośnie. Inwestorzy chętnie kupują udziały firmy z myślą o przyszłych zyskach. Poziom zrealizowanych wyników finansowych realizuje założenia modelu finansowego umieszczonego w zatwierdzonym przez sędziego-komisarza planie restrukturyzacyjnym.

 

Hi, How Can We Help You?
Snowfall demo