• Pogotowie informatyczne 24/7

Oferta internetu 5G w Augustowie, Ełku i Grajewie

INTERNET 5G w Augustowie

Wszystko, co musisz wiedzieć o 5G.

Tutaj znajdziesz wyjaśnienie czym jest technologia 5G, którą oferujemy w PREMIUM MOBILE
Jak działa 5G, dlaczego 5G jest ważne i jak zmienia sposób, w jaki świat łączy się i komunikuje.

INTERNET 5G oferujemy już od 39,70 zł miesięcznie.

To najtańsza oferta w Polsce

Internet mobilny 5G
Internet domowy czy internet mobilny? Teraz to jedno i to samo! Bo gdziekolwiek jesteś – na własnej kanapie, czy w lesie – Ty i Twój laptop potrzebujecie być w zasięgu! Premium Mobile oferuje najlepszy w Polsce zasięg sieci Plus w bardzo korzystnych taryfach. Teraz nawet w 5G!

Sprawdź również Promocję Freedom Pack, w której 1+1 = 5 zł mniej co miesiąc, a 1+2 = aż 10 zł mniej co miesiąc przez cały okres umowy! Szczegóły znajdują się na na stronie Promocji Freedom Pack.

Co to jest 5G?

5G to sieć komórkowa piątej generacji. Jest to nowy globalny standard sieci bezprzewodowej po sieciach 1G, 2G, 3G i 4G. 5G umożliwia nowy rodzaj sieci, która ma łączyć praktycznie wszystkich i wszystko razem, w tym maszyny, obiekty i urządzenia. Technologia bezprzewodowa 5G ma zapewniać większą maksymalną prędkość transmisji danych na poziomie wielu Gb / s, bardzo małe opóźnienia , większą niezawodność, ogromną przepustowość sieci, zwiększoną dostępność i bardziej jednolite wrażenia użytkownika dla większej liczby użytkowników. Wyższa wydajność i lepsza wydajność zapewniają nowe doświadczenia użytkownikom i łączą nowe branże.

Jakie są różnice między poprzednimi generacjami sieci komórkowych a 5G?

Poprzednie generacje sieci komórkowych to 1G, 2G, 3G i 4G.

Pierwsza generacja – 1G

1980: 1G dostarcza analogowy głos.

Druga generacja – 2G
Wczesne lata 90 .: 2G wprowadziło cyfrowy głos.

Trzecia generacja – 3G
Wczesne lata 2000: 3G przyniosło mobilne dane.

Czwarta generacja – 4G LTE
2010: 4G LTE zapoczątkowało erę mobilnego dostępu szerokopasmowego.

1G, 2G, 3G i 4G doprowadziły do ​​5G, który ma zapewnić większą łączność niż kiedykolwiek wcześniej.

5G to ujednolicony, bardziej wydajny interfejs radiowy. Został zaprojektowany z myślą o zwiększonej przepustowości, aby umożliwić użytkownikom korzystanie z nowej generacji, wzmocnić nowe modele wdrażania i dostarczać nowe usługi.

Dzięki wysokim prędkościom, doskonałej niezawodności i znikomym opóźnieniom, 5G rozszerzy mobilny ekosystem na nowe obszary. 5G wpłynie na każdą branżę, sprawiając, że bezpieczniejszy transport, zdalna opieka zdrowotna, rolnictwo precyzyjne, cyfrowa logistyka

– i nie tylko – staną się rzeczywistością.

Gdzie jest używane 5G?

Mówiąc ogólnie, 5G jest wykorzystywane w trzech głównych typach usług połączonych, w tym w ulepszonej mobilnej łączności szerokopasmowej, komunikacji o znaczeniu krytycznym i ogromnym IoT. Cechą charakterystyczną 5G jest to, że została zaprojektowana z myślą o przyszłej kompatybilności – zdolności do elastycznej obsługi przyszłych usług, które są dziś nieznane.

Ulepszona mobilna łączność szerokopasmowa
Oprócz ulepszania naszych smartfonów technologia mobilna 5G może zapewnić nowe, wciągające wrażenia, takie jak VR i AR, z szybszymi, bardziej jednolitymi szybkościami transmisji danych, mniejszymi opóźnieniami i niższym kosztem za bit.

Komunikacja o znaczeniu krytycznym
5G może zapewnić nowe usługi, które mogą przekształcić przemysł dzięki ultra niezawodnym, dostępnym łączom o małych opóźnieniach, takim jak zdalne sterowanie krytyczną infrastrukturą, pojazdami i procedurami medycznymi.

Jak szybki jest 5G?

5G ma zapewniać szczytowe szybkości transmisji danych do 20 Gb / s

Ale 5G to coś więcej niż tylko szybkość. Oprócz wyższych szczytowych szybkości transmisji danych, 5G ma zapewnić znacznie większą przepustowość sieci poprzez rozszerzenie na nowe spektrum, takie jak mmWave.

Technologia 5G może również zapewnić znacznie mniejsze opóźnienia, umożliwiając szybszą reakcję i może zapewnić ogólnie bardziej jednolite wrażenia użytkownika, dzięki czemu szybkości transmisji danych pozostają niezmiennie wysokie – nawet gdy użytkownicy się przemieszczają. Nowa sieć komórkowa 5G NR jest wspierana przez podstawę pokrycia Gigabit LTE, która może zapewnić wszechobecną łączność klasy Gigabit.

Czy 5G jest już dostępne?

Tak, 5G już tu jest, a globalni operatorzy, w tym PREMIUM MOBILE, zaczęli uruchamiać nowe sieci 5G na początku 2019 r. Ponadto wszyscy główni producenci telefonów komercjalizują telefony 5G. Wkrótce jeszcze więcej osób będzie mogło uzyskać dostęp do 5G.

Technologia 5G została wdrożona w ponad 60 krajach i wciąż rośnie. Konsumenci są bardzo podekscytowani dużymi prędkościami i małymi opóźnieniami. Jednak 5G wykracza poza te korzyści, zapewniając również możliwość świadczenia usług o znaczeniu krytycznym, ulepszonej mobilnej łączności szerokopasmowej i masowego Internetu Rzeczy. Chociaż trudno jest przewidzieć, kiedy wszyscy będą mieli dostęp do 5G, widzimy duży wzrost liczby uruchomień 5G w pierwszym roku i spodziewamy się, że więcej krajów uruchomi swoje sieci 5G w 2020 roku i później.

Na tą chwilę według portalu BTSearch, oraz Speedtest.net większość miast w Polsce ma już dostępne nadajników 5G

Salon Komputronik – OPTINEX
ul. Jonkajtysa 4
16-300 Augustów

tel.: 87 643 35 30
email: miezio@optinex.pl

Godziny otwarcia:
pn-pt 9:00-14:00 sb 9:00-14:00

Hi, How Can We Help You?
Snowfall demo