To JST decyduje o zastosowaniu odpowiedniego trybu, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz wewnętrznym regulaminem zamówień publicznych.
JST nie musi stosować się do tych wytycznych.
Beneficjentami są gminy i powiaty, to one składają wniosek o dofinansowanie.
To jednostka samorządu terytorialnego decyduje do których i ilu szkół trafi sprzęt.
Wyboru dostawcy dokonuje samodzielnie gmina.
Wyboru dokonuje gmina w obecnej sytuacji dopuszcza się zakupu w trybie zamówienia z wolnej ręki. Po negocjacjach tylko z jednym wykonawcą – art. 66 ust. 1 ustawy z 29 stycznia 2004 r. ─ Prawo zamówień publicznych. Jest odpowiednikiem występującego w dyrektywach unijnych 2014/24/UE (klasycznej – art. 32) i 2014/25/UE (sektorowej – art. 50) trybu negocjacji bez uprzedniej publikacji.
Tak, komputery poleasingowe mogą zostać zakupione. W przypadku zakupu sprzętu używanego, należy złożyc oświadczenie, że nabywany sprzęt nie był finansowany ze środków UE w ciągu ostatnich 7 lat.
Wniosek może być złożony przez jednostkę samorządu terytorialnego, która decyduje do których uczniów oraz nauczycieli trafi sprzęt.
O tym, czy dana szkoła otrzyma sprzęt decyduje włodarz jednostki samorządu terytorialnego. Tutaj znajduje się podział kwotowy dofinansowania na każdą gminę. Podział kwotowy znajduje się TUTAJ
Osobami decyzyjnymi dotyczącymi przydziału sprzętu są przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego wyznaczeni do realizacji programu.
Wnioski można składać od 1 kwietnia 2020r. Po 6 miesiącach należy rozliczyć projekt.
Sprzęt zakupiony z programu #zdalnaszkoła ma służyć szkołom również po zakończeniu okresu kwarantanny.
Rekomendujemy zakup laptopów i tabletów, mogą być to jednak komputery stacjonarne w uzasadnionych przypadkach.
W ramach programu przewiduje się finansowanie oprogramowania użytkowego, niezbędnego do realizacji zadań związanych z kształceniem zdalnym.
Tak
Nie, beneficjentem jest organ prowadzący i to on dokonuje zakupu.
Tak
O przeznaczeniu sprzętu decyduje o jednostka samorządu terytorialnego, która powinna uwzględnić najważniejsze lokalne potrzeby.
Po podpisaniu umowy o powierzeniu grantu, środki zostaną wypłacone w formie zaliczki
To zależy od danej jednostki samorządu terytorialnego.
CPPC nie ustala maksymalnych cen za komputery lub laptopy. Celem konkursu jest wsparcie jak największej liczby potrzebujących uczniów lub nauczycieli. Z tego powodu CPPC rekomenduje aby cena za komputer nie była większa niż 3 500 PLN, a za tablet niż 1 500 PLN.
Zarówno pierwszy jak i drugi scenariusz jest dopuszczalny.
Nie ma takiego obowiązku, jednak z uwagi na utrzymanie okresu trwałości, w katalogu wydatków kwalifikowalnych, został przewidziany także koszt ubezpieczenia.
Nabywcą jest JST, natomiast jeśli JST wcześniej zdefiniuje kto jest odbiorcą i do kogo dostarczyć sprzęt, to można te informacje w fakturze umieścić, nie ma jednak takiego wymogu.