• Pogotowie informatyczne 24/7

Usługa pierwszego uruchomienia

Usługa pierwszego uruchomienia

USŁUGA PIERWSZEGO URUCHOMIENIA

 

  1. Pierwsze uruchomienie i aktualizacja Windowsa

Zazwyczaj użytkownicy, po pierwszym jego uruchomieniu bezmyślnie „przeklikują” pojawiające się na ekranie komunikaty. To błąd, gdyż pierwsza konfiguracja Windowsa ma wpływ na działanie całego systemu w przyszłości, a odwracanie złych decyzji podjętych w tym momencie będzie wymagało od nas niepotrzebnego zachodu. Na szczęście nasi specjaliści skonfigurują go w optymalny sposób. Kolejnym etapem będą aktualizacje. Zawdzięczamy im nie tylko nowe funkcje, to właśnie dzięki nim nasz komputer prawidłowo działa. Aktualizacje umożliwiają korzystanie z najnowszych procesorów, kart graficznych lub szybkich dysków. To również one zapewniają kompatybilność z najnowszymi wersjami gier i aplikacji. Przede wszystkim jednak, aktualizacje Windowsa poprawiają jego bezpieczeństwo. To właśnie w tej formie Microsoft łata wszystkie wykryte luki w zabezpieczeniach oraz pomaga chronić nasz sprzęt przed atakami złośliwego oprogramowania. Bez odpowiednich poprawek zabezpieczeń komputer może stać się bezbronny.

 

  1. Instalacja przeglądarki Chrome

 

Jeśli nie jesteśmy przekonani do propozycji Microsoftu, obecnie totalną dominację wśród komputerowych przeglądarek ma Chrome. Aplikacja może pochwalić się przede wszystkim pełną synchronizacją z usługami Google szczególnie wymaganą z aplikacją Google Classroom.

 

  1. Instalacja antywirusa i aktualizacja

 

Windows Defendera bez problemu radzi sobie z większością zagrożeń i posiada kilka ciekawych dodatków, jak na przykład moduł zabezpieczający przed ransomware czy ochronę przeglądarki. Dużymi zaletami Windows Defendera są prostota użytkowania oraz niewielkie zapotrzebowanie na moc komputera, szczególnie w trybie pasywnym (kiedy nie prowadzi skanu). W antywirusie Microsoftu nie znajdziecie też żadnych reklam i nie będzie Was zachęcał do zakupienia płatnej licencji.

 

  1. Instalacja sterowników

 

Instalacja aktualnych sterowników. Ta kwestia powinna zainteresować wszystkich, gdyż producenci sprzętu ciągle pracują nad oprogramowaniem zwiększającym wydajność podzespołów w najnowszych tytułach. Jednak aktualne sterowniki powinny być ważne również dla „zwykłych śmiertelników”, bowiem za ich pomocą łatane są wszelkie luki bezpieczeństwa oraz błędy.

 

Niestety usługa jest rekomendowana ale nie jest dofinansowana. Większość gmin decyduje się zapłacić z własnych budżetów ze względu na spokój i bezpieczeństwo użytkowników końcowych. Koszt przygotowania jednego komputera do pracy to 70 zł brutto.
[button link=”mailto:zamowienia@zdalnaszkola.edu.pl” bgcolor=”#fda701″ text=”Zamawiam” target=”_blank”]

Hi, How Can We Help You?
Snowfall demo