• Pogotowie informatyczne 24/7

Wymiana ekranu LCD z dotykiem w Microsoft Surface 3 1645 4GB/128GB 10,8”

Klient zgłosił nam mechaniczne uszkodzenie ekranu i brak reakcji na dotyk, sam wyświetlacz działa i bez problemu wyświetla obraz, pacjentem jest Microsoft Surface 3 10,8″ Intel® Atom™ x7-Z8700 128GB z 4GB pamięci RAM. Urządzenie przeznaczone do nauki i zabawy.

Pracę zaczynamy od demontażu starego uszkodzonego ekranu z dotykiem, producent wyjątkowo utrudnił pracę serwisantom, stary ekran w 99% ulega uszkodzeniu w trakcie odklejania.

Tak wygląda tablet po wyczyszczeniu ze wszystkich pozostałości kleju i odłamków starego ekranu, jest to dobry moment na weryfikację stanu baterii i innych podzespołów, które jeszcze możemy wymienić. W tym egzemplarzu wszystko jest w stanie idealnym, jesteśmy w stanie dodatkowo ocenić wytrzymałość zawiasów i ich czystość. Nie chcemy aby później klient miał problemy.

Tak wygląda LCD wyjęty z pudełka.

Przed instalacją nowego wyświetlacza sprawdzamy czy jest on sprawny, w tym celu bezpiecznie podłączamy taśmy do płyty głównej i uruchamiamy urządzenie. Ważne aby dokładnie sprawdzić czy dotyk działa w każdej części matrycy, dostawca części zamiennych informuje że ekran był testowany, ale zawsze możemy trafić na sztukę uszkodzoną w transporcie, lub wadliwą. Jest jeszcze czas zamówić inną sztukę.

Wyświetlacz montujemy stale monitorując czy taśmy od matrycy i dotyku są właściwie ułożone i nie odłączą się po przyklejeniu, później byłby duży problem z naprawą błędu.

Jest to trudny moment i w takiej sytuacji potrzeba dużo cierpliwości i skupienia.

Na matrycy nadal jest folia ochronna producenta, zostawiamy ją do czasu całkowitego zastygnięcia kleju, dzięki niej nie porysujemy ekranu podczas prac serwisowych. Ważne jest aby przez kilka godzin urządzenie było dobrze dociśnięte, w tym celu stosujemy specjalne zaciski.

Oto efekt pracy, urządzenie przeszło wszystkie testy i działa prawidłowo, brak śladów ingerencji serwisu.

Stopień trudności naprawy urządzenia Microsoft Surface 3 model 1645 oceniamy jako BARDZO RYZYKOWNĄ, ze względu na trudność w demontażu matrycy z dotykiem. Nie ma możliwości zdemontowania jej w całości.

Hi, How Can We Help You?
Snowfall demo